Tekirdag Nesa Ortopedi

Tekirdag Protez Ortez Uygulama Merkezi

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin en önemli uygulamalarından birisi protez ortez çalışmalarıdır. Medikal firmaların bünyesinde kişiye özel olarak hazırlanan protez ve ortezler fiziksel açıdan çok daha konforlu ve kolay bir yaşam imkanı sunmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte artık oldukça kapsamlı bir çeşitlilikte ve verimlilikte hizmet veren protez ve ortezler her yaş grubuna ve her cinsiyete uygun olarak hazırlanmaktadır.

Tekirdağ Protez Ortez Uygulama Merkezi bünyesinde her bir hasta için ihtiyaçlar doğrultusunda özel uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Bir hastanın protez veya ortez ihtiyacının olup olmadığı uzman hekimler tarafından belirlendikten sonra bu ihtiyaçlar doğrultusunda kişiye özel uygulamalar yapılmaktadır. Yapılan her bir uygulama için kişiye özel ölçümlendirmeler ve kişiye özel üretimler ile pratik bir yaşam hakkı sunulmaktadır.

Aktif Vakum Diz Altı Protez Nedir?

Tekirdağ Protez Uygulama Merkezi

Fizik tedavinin en güçlü uygulamalarından birisi olan protezler insan vücudunda eksik veya işlevini tam olarak yerine getirmeyen organ veya dokunun yapay halidir. Protezlerin en önemli hedefi doğuştan veya sonradan uzun kaybı yaşayan her bir bireyin hareket kabiliyetinin artması ve bağımsız iş görebilme becerisinin sağlanabilmesidir. Bu amaçla farklı birçok protez çeşidi üretilmektedir. Ve hangi protez çeşidinin kullanılacağı tamamen protezi kullanacak olan kişinin tercihine bağlı bir şekilde sunulmaktadır.

Tekirdağ protez ortez uygulamaları sayesinde yüksek teknolojili ve farklı birçok fonksiyona sahip ürünler hastaların hizmetine sunulmaktadır. Her bir bireyin bu gereksinim ve beklentilerini karşılayabilecek kapasiteye sahip protezler doğru medikal firmalardan temin edildiğinde uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanım imkânı sağlamaktadır.

En yaygın şekilde kullanılan protez çeşitleri el, kol, parmak ve ayak protezleridir. Her bir protez uzuv eksikliğinin boyutuna göre hazırlanmaktadır. Ayak protezi olarak diz altı ve düz üstü protez çeşitleri kullanılmaktadır. Teknolojik ürünler sayesinde organ eksiklikleri en az seviyelere hissedilmektedir.

Tekirdağ Ortez Uygulama Merkezi

Fizik tedavi sürecinde yaygın bir şekilde kullanılan protez ve ortezler birbirinden farklı ürünlerdir. Ortez protez arasındaki en büyük farklılık; protezler tamamen yeni bir organ yerine kullanılan yapay uzuvlar olurken ortezler kaybolan organların desteklenmesi ve sabitlenmesi için kullanılan cihazlardır.

Eğer doğuştan veya sonradan farklı bir nedenle herhangi bir uykunuzda fonksiyon kaybı ve yetersizlik gibi durumlar söz konusu ise farklı malzemelerle üretilen ortez kullanarak istenmeyen hareketleri önleyebilir veya vücut parçalarını destekleyebilirsiniz.

Tekirdağ Ortez Protez Uygulama Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen her bir çalışmanın sağlamış olduğu çok önemli faydalar bulunmaktadır. Ortezlerin farklı kullanım amaçları mevcuttur. Bu kullanım amaçları şöyledir;

  • Bazı vücut parçalarının hareketsiz tutulması gerektiğinde ortez kullanılmaktadır.
  • Mevcut bir şekil bozukluğunun düzeltilmesi için ortez kullanılmaktadır.
  • Ortopedik bir sorun varsa bu sorunun kalıcı bir probleme dönüşmesini önlemek için ortez kullanılmaktadır.
  • Ağrılı bir süreç söz konusuysa ağrının azaltılması ve giderilmesi için ortez kullanılmaktadır.

Tekirdağ protez ortez uygulama merkezi aramalarında öne çıkan merkezlerden birisi de 40 yılı aşkın tecrübesi ile Nesa Ortopedi’dir. Tekirdağ protez ortez uygulamaları hakkında detaylı bilgi için bize ulaşınız.

Tekirdağ ve çevre illerden hizmetlerimiz hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için lütfen bizi arayınız.