Skolyoz Korsesi Nedir?

Skolyoz korsesi, ciddi ve ilerleyici Skolyoz Eğriliklerini ameliyatsız tedavi etmenin tek ve en etkili yöntemidir. Etkinliği kanıta dayalı tıp çalışmalarıyla doğrulanmıştır.Firmamız Tarafından Skolyoz korsesinin yapılma ve uygulama aşamaları aşşağıdaki adımlardan oluşur;

1. Hastanın gövdesinin 3D Scanner ile taranması. Tarama sırasında hasta, en modern, güvenli ve yüksek hassasiyetli 3D Tarayıcıların kullanıldığı ayrı bir odada bulunur ve bu şekilde hastanın taraması alınır. Bu işlem 5 dakikadan fazla sürmez.

2. Skolyoz korsesinin 3D modellemesi.Skolyoz korselerini bilgisayarlı ortamda modellemek için özel yazılımlar kullanıyoruz, Bilgisayarlı ortamda tasarım bizzat Bu alanda eğitim almış teknisyenlerimiz tarafından tamamen kişiye özel olarak yapılır. Bilgisayar destekli tasarımlarımız geleneksel alçı modellemesine oranla çok daha yüksek hassasiyet ve doğrulukta bir korse üretmemizi sağlar.

3. Korsenin CNC yardımı ile işlenmesi. 3D Modellenmesi biten bir Skolyoz Korsenin şeklini CNC makinemizde milimetrik hassasiyette işliyoruz. bu alanda tüm süreç el değmeden bilgisayar kontrollü bir ortamda işlenmektedir.

4. Korse Çekimi ve üretimi.Korselerimizde kullandığımız tüm materyaller yüksek kaliteli ve ithal ürünlerden oluşup üretiminde hipoalerjenik malzemeler kullanıyoruz.

5. Korse Provası ve Teslimat. Tüm bu işlemler sonrası korsemizin provasını hastamızın anatomik yapısına uygun şekilde yapıp korse teslimatını aynı gün içerisinde yapıyoruz.

Tüm ebeveyn ve hastalarımızı doğru korse kullanımı hakkında bilgilendirip korse teslimatı sonrasında ve doktor kontrolünde hastalarımıza tam destek sağlıyoruz.

Cad-Cam Kişiye Özel Tasarımlı Skolyoz Korsesi

Nesa Ortopedi firmamızın bünyesinde skolyoz hastalarımızın ölçüleri son teknoloji scanner (tarayıcılar) ile alınmaktadır. Kişilerin skolyoz korseleri , alınan bu ölçüler ile röntgen ve fotoğraları da dikkate alınarak 3 boyutlu olarak tasarım programında tasarlanmaktadır. Tasarım sonucunda ise korseler hatayı minimize eden Cnclerde işlenmektedir. Sonuç teknolojinin yardımı ile daha iyi sonuç verecek korse hastamıza üretilmektedir.