Kişiye Özel Tabanlık

Yürüme analizi kişinin yürümenin bütün fazları boyunca içinde özel sensörler bulunan bir kuvvet platformunda yürütülerek veya gerekli durumlarda koşturularak toplanılan verilerin dijital olarak özel bir yazılım tarafınca hesaplanmasıdır. Bu ayak tabanında meydana gelen basınçların analizi yanında ağırlık merkezinde meydana gelen değişimlerinde tespitini sağlar.

Ayak gerek yapısal gerekse kullanılan ayakkabılar nedeni ile kusursuz çalışan mekanizmasında zaman zaman basma kusurlarının oluşumuna olanak tanır. Kusursuz çalışan mekanizmanın olması gereken performansını gösterememesi ağrılar yaratabileceği gibi vucudun diğer bölümlerinde ki sıkıntılar da basma kusuruna neden olabilmektedir.

Kişiye özel tabanlıklar ayak ve ayak bileği hastalıkları tedavisinde önemli bir yere sahip olmakla birlikte bel ve diz gibi ayak pozisyonu ile eklem aralığında pozisyonlama sağlanabilecek bölgeler de de etkin kullanılmaktadır.

CAD-CAM SİSTEM

CAD / CAM bilgisayar destekli dizayn ve bilgisayar destekli imalat anlamına gelen terimlerdir. Dizayn ve üretimde bir takım fonksiyonları yerine getirmek için dijital bilgisayarların kullanılmasıyla ilgili bir teknolojidir.