NESA ORTOPEDİ BLOG YAZILARI

Kol Protezi Çeşitleri ve Fiyatları

P Kol protezi özgürlüklerini geri kazanmak ve günlük yaşamlarını daha bağımsız bir şekilde sürdürebilmek için biyonik teknolojiyle desteklenen mükemmel bir seçenektir. Ancak kol protezi seçimi yaparken farklı çeşitler ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

Protez ve Ortez Nedir?

Protez ve Ortez, bedensel engellilik yaşayan bireylerin yaşam kalitesini artırmak amacıyla kullanılan medikal cihazlardır. Protezler, kaybedilen bir vücut uzvunun yerini almak veya işlevini yerine getirmek için tasarlanmış yapay uzuvlardır. Ortezler ise bedenin desteklenmesi veya belirli bir bölgenin stabilizasyonunu sağlamak için kullanılan cihazlardır.

Tekirdağ Protez Ortez Uygulama Merkezleri

Tekirdağ protez ortez Uygulama Merkezi bünyesinde her bir hasta için ihtiyaçlar doğrultusunda özel uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Bir hastanın protez veya ortez ihtiyacının olup olmadığı uzman hekimler tarafından belirlendikten sonra bu ihtiyaçlar doğrultusunda kişiye özel uygulamalar yapılmaktadır.

Grafo Nedir

Grafo ortez çeşidi farklı birçok eklem ve kas rahatsızlığının tedavisi sürecinde kullanılmaktadır. Bu ürünlerin öncelikli amacı hastaların yaşam kalitesini yükseltmek ve daha özgür bir hareket alanı oluşturmaktır.

İstanbul Protez Ortez Uygulama Merkezleri

Birçok sağlık probleminin çocukluk yıllarında erken tanısı ve tedavisi önem arz etmektedir. Çocukların içe basma, dışa basma, düz tabanlılık gibi problemleri küçük yaşlarda tespit edilerek önlem alınmaz ise ilerleyen yaşlarda daha büyük sorunlara yol açabilecektir.

Bacak Protezi

Bacaklar gündelik yaşamsal faaliyetlerimize sorunsuz bir şekilde devam edebilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz en önemli uzuvlardan birisidir. Ancak bazen yaşanan kazalar, damar hastalıkları, diyabet ve tümör gibi sorunlar nedeniyle bacakların kısmi ya da tam olarak kaybı söz konusu olabilmektedir.