BİZ NE YAPARIZ?

Alt Ekstremite Protezleri Ürünlerimiz

Alt ekstremite protezler; bacak veya ayağın kazalar, tümörler, damar hastalıkları ve diyabet gibi nedenlerle kaybedilmesi sonucunda bireylerin yürüme ve günlük aktivitelerini gerçekleştirmesi için dıştan kullanılan yapay uzuvlardır. Alt ekstremite protezler hastanın mobilizasyonu ve günlük yaşam şartlarını devam ettirebilmesi için çok önemlidir.

Amputasyon sonrası kalan vücut parçasına 'güdük' denilir. Kişi için uygun olan protezin belirlenmesinde birçok etken değerlendirilir. Bunlar; kişinin yaşı, kilosu, çalışma ve aktivite düzeyi ile güdük yapısı ve uzunluğu gibi özelliklerdir. Elbette kişinin fiziksel ve psikolojik durumu da önemlidir. Kaybedilen bacak ve eklem seviyesine göre protezler isimlendirilir. Kalça ekleminden olan kayıplarda tüm bacak yoktur ve bunlarda kalça dezartikülasyon protezleri kullanılır. Diz eklemi üzerindekilere dizüstü, diz seviyesinden olanlara diz dezartikülasyonu, diz altından olanlara dizaltı ve ayak seviyesinden olanlara da ayak parsiyel protezleri denilir.

Hastanın özelliklerine, beklentilerine ve amputasyon seviyesine en uygun en yüksek teknoloji protezler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.