Ampute Rehabilitasyonu

Bacak Protezi

Bacaklar gündelik yaşamsal faaliyetlerimize sorunsuz bir şekilde devam edebilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz en önemli uzuvlardan birisidir. Ancak bazen yaşanan kazalar, damar hastalıkları, diyabet ve tümör gibi sorunlar nedeniyle bacakların kısmi ya da tam olarak kaybı söz konusu olabilmektedir. Bu tür sorunlar yaşandığında bu uzvun yerine fonksiyonel bir kullanım imkânı sunabilecek protez bacak tercih edilmektedir.

Aktif Vakum Diz Altı Protez Nedir?

Bacak Protezi Nedir?

Bacak protezi çeşitli nedenlerle bireylerin bacak kaybı yaşaması durumunda bacak işlevi gören parçalara verilen isimdir. Bir bacağın tüm işlevselliğini ve fonksiyonelliğini sağlayamıyor olsa da bu etkilere yakın bir kullanım alanı sunmaktadır.

Bacak protezleri kişiye özel olarak hazırlanan ürünlerdir. Bu ürünlerin tercih edilme amacı bireylerin günlük aktivitelerini en iyi düzeyde sağlayabilmelerine yardımcı olmaktır. Fiziksel olarak önemli bir yere sahip olan bacakların kısmi ya da tam kaybı durumunda tüm yaşamsal aktivitelerin devam edebilmesi ve bireylerin kendi imkânlarıyla kendi ihtiyaçlarını en iyi düzeyde karşılayabilmesi hedeflenmektedir. Aynı zamanda bacak protezleri görüntü açısından vücut bütünlüğünü sağlayabilen tek yöntemdir.

Bacak Protezi Çeşitleri

Bacak protez çeşitleri en genel detayları ile iki bölümde ele alınmaktadır. Bunlar diz altı ve diz üstü bacak protezleridir. Diz altı ve diz üstü bacak protezleri bireylerin ihtiyaçlarına göre farklı özelliklerde hazırlanabilmektedir. Diz altı protezler sadece dizden itibaren bacak kaybı yaşamış olan hastalarda kullanılmaktadır. Diz üstü bacak protezleri ise kalçadan itibaren komple bacak kaybı yaşandığında kullanılmaktadır.

Diz altı bacak protez çeşitleri vakumlu seçenekleri ile farklı özelliklerde sunulmaktadır. Diz üstü bacak protezleri kalçadan başlayan komple sistemler olduğu için biyonik ve mikro işlemcili, hidrolik ve diz eklemli modeller olarak farklılık göstermektedir. Bacak protezi çeşitlerimiz için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Protez Bacak Fiyatları

Bacak protezi fiyatları kullanılan protez çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Diz altı ve dizüstü bacak protezleri farklı fiyatlar ile satışa sunulurken aynı zamanda bu ürünler kendi içerisinde özelliklerine göre farklı fiyatlandırılmaktadır. Gelişen bilim ve teknolojiyle birlikte bacak protez çeşitlerinde ve özelliklerinde de önemli gelişmeler söz konusudur. Gerçek bir bacak işlevine en yakın şekilde hizmet edebilmesi için her geçen gün bu alanda yenilikler yapılmaktadır. Dolayısıyla protez bacak fiyatları bir protezin sahip olduğu özelliklere göre belirlenmektedir. Bacak protezi fiyatları ve diğer bilgiler için bize ulaşınız.

Nesa Ortopedi’nin 46 yıla aşkın tecrübesi ve çağdaş teknoloji koşullarına ulaşmak içi bize ulaşabilrisiniz. Protez uzmanlarına danışarak size en uygun protezi yaptırabilmek için randevu alabilirsiniz.